Улогата на Џенифер Анистон во пријатели не и „паднала од небо“: Еве низ каква ГОЛГОТА поминала за да ја добие!

14 септември, 2020
dzenifer-aniston


Ако која било холивудска актерка претставува олицетворение на совршено тело , тогаш тоа е Jенифер Анистон. Сите отсекогаш ја фалеле нејзината фигура што останала непроменета дури и откако наполни 50 години, а додека ја гледавме во култниот серијал „Пријатели“, секогаш зачудено ќе гледавме во нејзиниот совршено рамен стомак и тесниот струк. Но, ако мислевте дека телото на Џенифер е производ на лесни вежби, не сте во право. Имено, тие поставија ултиматум пред Џенифер, кој гласеше: ‘Ако сакате да ја добиете улогата на Рејчел, ослабете барем 13 килограми’. И додека многумина од нас наивно сметаа дека нејзината совршена линија падна од небото или дека Џен не излегуваше од теретана, вистината е дека убавата актерка всушност гладуваше за улогата.

View this post on Instagram

Here for the friendships. @hbomax

A post shared by Friends (@friends) on

Факт е дека Џен беше слаба и пред почетокот на снимањето, но продуцентите инсистираа таа да биде уште послаба и ја уверија дека е всушност дебела, на што таа веднаш се согласи да изгуби „вишок килограми“, но никогаш претходно таа знаеше низ каква голгота треба да помине за да се здобие со светска слава. Бидејќи беше подготвена за напор и напорна работа да го достигне Холивуд, таа беше подложена на строги диети, глад и вежбање до истоштеност. Таа сега призна дека тоа било еден од најтешките периоди во нејзиниот живот, но дека разбира дека било потребно да се помине за да се биде таму каде што е денес, а тоа е на А листата со холивудски имиња.