Улогата во овој филм ја сакала повеќе од сѐ на светот: Опра Винфри после 35 години се присети како ја добила улогата на Софија

22 декември, 2020
o_15610456_1024 (1)


Дебитираше на филмското платно во реномираниот филм „Виолетова боја“, за кој ја доби и својата прва номинација за Оскар.

Одбележувајќи ја 35-годишнината од премиерата на филмот, во декември 1985 година, славната Опра Винфри се присети на Инстаграм како се случило да таа го игра ликот на Софија. Таа исто така рече дека не сака ништо во животот толку многу како да глуми во тој филм, во режија на Стивен Спилберг, а во актерската екипа беа и Вупи Голдберг, Дени Гловер, Десрета Џексон, Маргарет Ејвори, Реј Даун Чонг, Вилард Пуг и Адолф Цезар.

„Виолетова боја“ беше номиниран за 11 Оскари, но не освои ниту еден, што се смета за една од најголемите полемики и неправди во историјата на престижната награда. – Кога ја прочитав книгата, купив неколку примероци и им ги дадов на луѓето. На сите им реков дека сакам да глумам во филм. Едно утро Квинси Џонс ме сретна и ми рече дека треба да одам на аудиција. Останатото е филмска историја – напиша 66-годишната Опра, која објавата ја заврши на Инстаграм со три виолетови срца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi