Уште од раѓање е на филмски сетови поради нејзините славни родители, а откако ѝ беше одложена кариерата, се прослави со еротски филм

4 октомври, 2020
Screenshot_1

Дакота Џонсон порасна во актерско семејство со нејзината мајка Мелани Грифит и таткото Дон Џонсон и очувот Антонио Бандерас, а првпат се појави пред камерата на 10 години.

Американската актерка Дакота Маја Џонсон е ќерка на холивудските актери Дон Џонсон и Мелани Грифит, а кариерата ја започна кога имала само 10 години. Сепак, нејзините родители ја насочија прво да заврши средно училиште и дури потоа да замине во холивудските води и да оди на аудиција за филмови, а до денес таа веќе стана едно од познатите лица на филмската индустрија.

Дакота порасна во актерско семејство, а покрај нејзините родители, успешни кариери ги направија и нејзините баба и дедо, Питер Грифит и Типи Хедрен, како и нејзината тетка Трејси Грифит. Таа порасна со нејзиниот очув Антонио Бандерас, поранешниот сопруг на нејзината мајка Мелани. Поради работата на нејзините родители, таа самата честопати беше гостинка на бројни филмски сетови, а како тинејџерка работеше во Аспен, каде што нејзините родители поседуваат куќа. Таа често менуваше училишта, дури седум. Кога имала 12 години, таа се заинтересирала за моделинг, откако била фотографирана со други деца на познати родители. Таа се бореше со депресија некое време кога имаше 14 години и исто така беше во клиника за рехабилитација, а по средно училиште се пријави на престижниот Џулиард во Њу Јорк, но не беше примена.

Некое време работеше како модел, а во 2010 година нејзината кариера започна да се одвива по нагорна траекторија. Таа се појави во филмот „Социјална мрежа“, а во 2015 година го освои светот со главната улога во трилогијата „50 нијанси сиво“. Следуваше филмот „Како да се биде сингл“ и денес ниже улоги, па ќе ја гледаме уште долго на големото платно.

Дакота го привлекува и вниманието на медиумите со својот приватен живот. Таа беше во долги врски со музичарот Ноа Герш и актерот Џордан Мастерсон, а едно време го сакаше и Метју Хит. Од октомври 2017 година, Дакота е во врска со пејачот на Колдплеј, Крис Мартин. Тие често раскинуваа и се смируваа, но денес, наводно, нивната врска цвета. Тие заедно ја прославија 2020 година на Малдивите во друштво на поранешната сопруга на Крис и актерката Гвинет Палтроу и нејзиниот сопруг Бред Фалчук. Ова не е изненадувачки со оглед на тоа што поранешните сопружници се во добри односи и често се дружат приватно, а Дакота и Гвинет се добри пријатели.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort