Вака Опра Винфри го открила својот пат и успеала во сè што замислила: Поставете си го ова моќно прашање!

12 јули, 2020
Annotation 2020-07-12 163851

Водителката и новинарка Опра Винфри напиша нова книга. Во неа, таа дава совети за откривање на сопствениот животен пат и ги открива првите чекори кон личен развој и успех.

Телевизиската легенда Опра Винфри во својата нова книга, насловена „The Path Made Clear“, наоѓа начини на кои луѓето можат да го откријат правецот и целта на сопствениот живот. Силни пораки и моќна мотивација доаѓаат и овој пат од жена која поминала сè во својот живот – од многу тешко детство до светска слава, успех и богатство.

Во воведот на книгата, Опра објаснува како да започнеме и да тргнеме по патот што нè води кон животот што сме го предвидувале. Клучниот збор на почетокот на секоја нова патека е „храброст“. Да не се надминуваме, ви ги донесуваме воведните зборови на Опра Винфри во презентирањето на новата книга.

Опра Винфри: “Која е целта на мојот живот?”

Едноставно прашање „Која е целта на мојот живот?“ Поставено на Интернет е доволно моќно за да изнесе речиси милијарда одговори. Тоа е неверојатна последица од тоа како луѓето се перцепираат себеси и колку копнеат по живот што има смисла.

Пишувањето на тие пет мали зборови … што – е – целта – на – мојот – живот … во пребарувачот и притискање на копчето Enter се чини незначително, но тоа е всушност длабок одраз на интимна молитва што расте во најдлабокиот дел од срцето. Притоа, ние сакаме да бидеме забележани. Со започнување на ова пребарување во пребарувачот, покажавме дека сме подготвени да го започнеме нашето патување кон возвишен живот исполнет со значење и значење.

И еве ја одличната вест.

Мислам дека сите ние сме родени со цел. Без оглед кој сте, што правите или колку се чини вашето патување, допревте од поголема сила од себе за да можете да одговорите на вашиот повик даден од Бога. Зборувам за највозвишениот момент на судбината, за причината зошто постоиш. Секој од нас има фундаментална улога во целото човештво. Треба само да го следите вашиот пат да одговорите на тој повик. Според кинескиот филозоф Лао Цу, „патувањето од илјада милји започнува со еден чекор“.

Животот полн со цел бара храброст. Во еден момент и јас бев растргната помеѓу она што го очекуваше светот од мене и она што го сметав за вистинско. Денес сум сигурна во тоа што е мојот повик. Ова е затоа што почнав да го слушам мојот инстинкт и да размислувам за одлуките што ги донесувам секој ден.

Ако сте на крстосница во вашата кариера или врска, ако се борите со финансии, зависност или вашето здравје, вашиот пат кон одржливи промени започнува со утврдување на она што е најважно за вас. Сите сме на Земјата ограничен број на години. Како сакате да ја потрошите својата драгоцена, незапирлива иднина? Нема потреба да трошите друг ден да се прашувате дали животот има поголемо значење. Има И зависи од вас да го откриете тоа.

Кога и да сте подготвени “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi