Ваков стил сѐ уште не е забележан во политиката: Иванка Трамп во смело издание кое ќе се копира со години!

20 мај, 2020
иванка

Откако нејзиниот татко е претседател на Америка, поранешната манекенка е на позицијата на негов советник и драстично го смени стилот на облека, исто како и нејзината маќеа.

Иванка Трамп успеа заштитната маска да ја направи гламурозна и да ја вклопи во деловниот стил, пишуваат модните портали!

Ќерката на Доналд Трамп учествуваше пред неколку дена во програма во која американските земјоделци пакуваа пакети за да им помогнат на семејствата низ целата земја, а таа се појави во ефектен црн спортски комбинезон кој чини 129 американски долари.

Иванка го ова спектакуларно парче го искомбинира со тенок каиш, со црно бели балетанки и црна заштитна маска украсена со везено знаме на Соединетите Американски Држави.