Ванеса Брајант покажа што се случило со муралите на Коби во текот на протестите

3 јуни, 2020
сдф

Муралите посветени на починатиот Коби Брајант и неговата ќерка Џиана останаа недопрени во Лос Анџелес, во рамките на протестите за смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд. Ванеса Брајант на својот инстаграм сподели неколку фотографии на кои се прикажани различни мурали кои се целосно недопрени.