Велика Британија на нозе! Кралицата направила нешто што е строго забрането

8 мај, 2020
Naslovna

Малиот Арчи, син на Меган Маркл и принцот Хари, вчера го прослави својот прв роденден.

 – Среќен 1 роденден на Арчи. Арчи е осми правнук на кралицата Елизабета – пишува таа покрај фотографијата објавена на официјалниот профил на Инстаграм на кралското семејство.

Но, она што сите го коментираат следниот ден е кралицата која прекрши едно од правилата. Кралицата ги изненади своите следбеници на социјалните мрежи со споделување на јавна роденденска картичка за бебето Арчи на официјалниот профил на Твитер и Инстаграм на „Кралското семејство“. Таквиот гест обично е резервиран за постарите членови на семејството и се случи како големо изненадување што таа испрати таква честитка откако Хари и Меган се повлекоа од кралските должности, па многумина веруваат дека кралицата со овој чин го прекршила кралското правило