Венчавката од пет милиони долари на синот на Бекам е одложена поради пандемијата. Таткото на невестата, исто така, наводно бара од младиот пар да потпише предбрачен договор!

27 октомври, 2020
svadba

Бруклин Бекам и Никола Пелц ја одложија својата венчавка за 2022 година затоа што не сакаат на нивниот голем ден поради пандемијата на корона вирус да присуствуваат сите што имаат намера да ги поканат.

Најстариот син на славните родители Викторија и Дејвид Бекам, 21-годишната Бруклин и 25-годишната американска актерка Никола, планираат две свадби во септември 2021 година, едната во Флорида, другата на англискиот имот на Бекамови. Но, тие заклучија дека датумот е сè уште премногу ризичен поради пандемијата и не сакаа да го ограничат бројот на гости, па решија да ја одложат венчавката за 2022 година.

Според некои извори, младиот пар може да одлучи официјално да се венча без многу помпа, а потоа да одржи големи свадбени прослави во 2022 година. Бруклин и Никола се свршија во јули оваа година откако беа во врска помалку од една година, а наводно планираат да потрошат околу пет милиони долари на две свадби. Иако Бекамови се исто така богати, „тешки“ околу 450 милиони долари, трошоците за венчавката за таткото на Никол се вистинска ситница, богатството на 78-годишниот американски тајкун Нелсон се проценува на 1,6 милијарди долари.

Често се тврди дека Бруклин го добил името по една населба во Њујорк бидејќи наводно била зачнато таму, но тоа не е точно, во Бруклин Викторија откри дека е бремена. Детството го помина во Мадрид каде Дејвид играше за Реал, па така, како и неговите помлади браќа, научи течно да зборува шпански.

Во тинејџерските години, Бруклин заработуваше за живот со работа во кафуле во Лондон, и иако играше фудбал некое време во младоста на Арсенал, тој сè уште не беше доволно талентиран да ги следи стапките на татко му. Работел и како модел, се појавувал во разни списанија и се занимавал со фотографија.

Актерката Никол се појави на големата сцена со улогата на Катара во филмот „Последниот господар на воздухот“ во 2010 година, а меѓу позабележителните достигнувања се оние во сериите „Бејтс мотел“ и филмот „Трансформери: доба на истребување“.

Ќерката на милијардерот Нелсон и неговата сопруга, поранешната манекенка Клаудија Хефнер, Никола има девет браќа и сестри. Њујорчанецот Нелсон го создаде сопственото богатство претворајќи мал семеен бизнис замрзната храна во Бруклин во најголемиот дистрибутер замрзната храна на североистокот на САД, а потоа ја презеде најголемата компанија за пакување во светот, Триангл Индустри, од која заработи 840 милиони УСД во продажбата во 1989 година.

Нелсон Пелц има репутација на солиден корпоративен играч, а исто така е познат и како долгогодишен поддржувач на Доналд Трамп, тие се соседи на Флорида со децении, а Пелц има одржувано и донаторски митинзи за актуелниот претседател на САД.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum