Венчавката што ја планираа Џеј Ло и Алекс, сепак нема да се оддржи?

31 октомври, 2020
profimedia-0491230858

Се тресе под нивните нозе

Латино-дивата Џенифер Лопез и поранешниот професионален бејзбол играч Алекс Родригез требаше да стапат во брак досега, но прославата беше одложена поради пандемија на коронавирусот. Или, тоа е само официјална приказна, додека вистинските причини за расправијата меѓу парот и нивните маани се во тоа што тие не можат да си простат еден на друг? Светските медиуми постојано пишуваа за тоа што всушност се случува меѓу нивните четири sида.

National Enquirer напиша дека Џенифер „полудува“ поради неодговорното трошење пари на Алекс. Извор близок до парот им рекол дека 45-годишникот секоја недела купува куќи низ целиот Свет, но и скапи автомобили. Но, дури и да го прави тоа, тоа не би било причина да се кара со неговата 51-годишна свршеница. Тој лесно може да издржи таков начин на живот со оглед на тоа што заработил 450 милиони долари во текот на својата кариера.

Истиот весник тогаш објави дека Џенифер го обвинува Алекс дека не пронашол нова работа по бејзболот, некоја нова страст и дека ѝ е здодевно бидејќи тој е постојано дома. Приказната покажа дека тој навистина не „држи вода“ затоа што Алекс е еден од најпознатите спортски коментатори на бејзболот во многу гледаното шоу во неделата на бејзболот, па така тој носи и неколку „парчиња леб“ на масата.

Women’s Day тогаш напиша дека Џенифер имала „пијан“ ручек со својата сестра, за време на кој не можела да престане да пие, бидејќи се жалела дека често се кара со Алекс затоа што не сака пасивен маж и не сака да биде единствената што заработува во семејството. Сепак, Џенифер и Алекс продолжија да објавуваат заеднички среќни фотографии на социјалните мрежи, ставајќи до знаење дека нивниот двоен брод не тоне. Но, можеби тогаш причината за одложување на нивната венчавка е тоа што Џенифер сака Алекс прво да ослабе?

National Enquirer напиша за тоа и цитираше извор близок на пејачката, кој рече дека Алекс се здебелил и лежел премногу на каучот и гледал спортска програма на ТВ, а исто така сака да грицка нездрава храна и па се здебели, по што Џеј Ло почна да се срами. Но, времето покажа дека тоа беше само гласина. Алекс редовно се појавува на телевизија и се чини дека не се раширил. На крајот на краиштата, се чини дека пандемијата можеби е единствената причина што оваа поранешна бејзбол легенда сè уште не застана пред олтарот со „ Jenny from the block “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum