Венера предупредува дека не е време за брак, Јупитер да не се задолжуваме, а Сатурн да ги исправиме грешките

28 мај, 2020
хороскоп

Од мај до септември, секоја од трите планети, Венера, Јупитер и Сатурн, ќе оди во ретроградно движење.

Ретроградното движење на Венера, од 14 мај до 25 јуни 2020 година, не потпаѓа баш во најсреќното движење во зодијачкиот круг. Toj нагласува најневеројатната неодлучност и кај двата пола. Размислувањата од која било основа и во кој било контекст се променливи- дали да се префрлат одл ево на десно, да се преиспитаат самите себе, дали е шуплина или празнина, а се двоумат во себе и околината. Кога има ретроградна Венера на небото, на многумина им е тешко да одлучуваат за брак, особено не ако е рано, и претежно никој не го интересира овој вид институција.

Венера сама по себе значи љубов и во ова движење буди тенденција кон тајна љубов. Неверството е повеќе од нагласено тука, а жените се повеќе склони да бидат љубовници отколку сопруги и во секој случај, треба да се избегнува брак под ретроградна Венера. Успехот ќе носи само необврзување и неформалност, без разлика за што станува збор.

Ситуацијата се менува на подобро ако ретроградна Венера е во добар аспект со Сонцето или Месечината, па дури и Марс до одреден степен. Но, дури и ако некој се впушти во брачните води, а ретроградноста значи да се повтори нешто,  честопати истите го напуштаат бракот, но неретко се враќаат на некои стари врски, а може да има и повеќе повторувања, што би рекле дека се можни повеќе врски.

Со ретроградна Венера, секогаш има проблем со кражба, поточно крадците стануваат поактивни, затоа внимавајте.

Интересно е дека апсолутно сите ситуации, без разлика дали се поволни или неповолни, со ретроградна Венера во добар аспект, секогаш ќе се случуваат во моменти кога нешто ќе се повтори, или само кога ќе се вратиме од некаде, на пример. Одите на патување, ги губите нештата, а на патот назад ги наоѓате или тие се вратени кај вас. Раскинувате со вашата сакана личност, и на патот кон дома да се помирите.

Јупитер ќе биде  ретрограден од 14 мај до 13 септември. Јупитер е планета на голема среќа и просперитет и е единствената планета која дури и кога се ретроградно, нема целосно негативни ефекти. Јупитер е ретрограден, затоа што ако станува збор за враќање или поправка на нешто што било, или пак враќање на вистинските вредности, таквата ретрограда е пријатна. Ако станува збор за редовен, стабилен и традиционален живот, ретроградниот Јупитер, особено во знакот на Јарец, гарантира дека сè ќе биде како што треба. Ретроградниот Јупитер речиси гарантира знаење и можност за спознавање.

Овој вид на Јупитер, во добри аспекти, носи голем профит, но и многу патувања и отворени граници. Ако e лошо позициониран, не треба да позајмувате или да земате заеми, бидејќи долгот ќе биде тешко да го отплатите. Ретроградното движење на Сатурн ќе трае од 12 мај до 29 септември. Ако има нешто во астролошкото толкување поврзано со минатото, тогаш тоа е – Сатурн. Се разбира, Сатурн е лошо поставен, и кога не е ретроградно, тоа е доволен услов за лоша животна приказна, а кога е во лош аспект, може да биде многу непријатно, но почитувањето на принципот на Сатурн е доволно за успех. Ретрограден Сатурн е во состојба да ја повтори и да ја врати состојбата во она што беше пред проблемот. Тој нуди една повторно комплетно животна приказна, за да провериме дали научивме нешто од лекцијата што ги содржеше проблемот и страдањето.

Примарната работа е дека ваквиот Сатурн секогаш нè враќа на почетокот. Ако ништо не научивме, проблемот ќе се случи повторно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi