Вест која никого не остави рамнодушен – Принцот Хари не е татко на детето со Меган Маркл

26 мај, 2020
meghan-markle-prince-harry-baby-gender-index-gettyimages-1052321062

Војводата и војвотката од Сесекс, принцот Хари (35) и 3 години постарата Меган Маркл, пред нешто повеќе од година станаа родители на машко детее на кое му го дадоа името Арчи Харисон Маунтбатен – Винзор. Иако во ниеден момент не ја криеа среќата и радоста поради малечкиот наследник, бројни странски медиуми во неколку наврати се обидуваа да ја нарушат семејната идила со шпекулации за развод, а дури отидоа до таму да тврдат дека детето не е син на британскиот принц.

Токму оваа последна шпекулација ја објави магазинот Globe повикувајќи се на неименуван извор кој неколку месеци пред раѓањето на Арчи открил дека тој не е син на принцот. Според изворот , една од стандарните процедури на кралскиот двор е пред раѓањето на дете да се потврди татковството, а ДНК резултатите покажале дека Хари не е татко на детето.

„Хари од шок пребледе, а Меган почна да плаче. Неможеше да верува на резултатите“, изјавил изворот кој додал дека принцот набрзо ги обвинил непријатели на Меган од кралскиот двор за саботача на тестот. За да не се шири веста Хари направил уште еден тест кој овој пат покажал дека тој е таткото кое го носи Меган. Меѓутоа според изворот останатит членови на кралското семејство долго време биле сомничави кога во прашање бил вистинскиот татко на најмладиот член на кралскиот двор.

Иако тогашната насловна страница на Globe привлекла големо внимание и сомнеж во јавноста година покасно откако на сввет пристигна сеуште единствениот наследник на Меган и Хари, неверојатната сличност со принцот ги разуверил и најголемите скептици.