Вети дека повеќе нема да се соблекува но на радоста на фановите не издржа

21 мај, 2020
3000x2076_0xc35dbb80_18157259441508852855

Ким Кардашијан повторно го прекрши ветување кое го донесе самата минатата година кога изјави дека нема да постира голи или полуголи фотографии на социјалните мрежи.

На Instagram таа ја претстави својата нова линија од брендот Skims, а ги покажа и своите графи во ново светло. Бројните фанови коментирале дека покажала и нешто повеќе отколку што требало, но славната реалити ѕвезда не обрна многу внимание на овие коментари.

„Сама ја направив оваа фотографија“ – напишала во описот на оваа колашна фотографија на која позира само во градник и гакички, и златен аксесоар околу вратот. Нејзините облини на само оваа фотографија ги виделе преку 170 милиони следбеници.

Пред неколку месеци Ким изјави дека објавувањето на провокативни слики не му се допаѓало на нејзиниот сопруг, раперот и музички продуцент Кание Вест и дека го разбира. Таа вети дека ќе го намали бројот на вакви фотографии ама ете сепак посилно било од неа.