ВИКТОРИЈА ГО ИЗНЕВЕРИЛА БЕКАМ- „Таа е неверојатна љубовница“

17 септември, 2020
profimedia-0477731252

„Ми велеше дека ме сака“

„Ако не ми се јавиш, следниот пат кога ќе те видам, ќе добиеш по ј****“, му се закани Викторија Адамс на срамежливиот Дејвид Бекам кога ги напушти клупските простории на стадионот Манчестер Јунајтед на Олд Трафорд во март 1997 година Иако беше сомнителна кон фудбалерите бидејќи нивното однесување отсекогаш било одбивно за неа, преовладуваше гладот ​​за слава. Таа сакаше да биде позната како „Персил за перење алишта“, како што еднаш им призна на новинарите. На крајот таа попушти, а Дејвид наскоро стана мажот на нејзиниот живот.

Но, ѕвездената двојка, која е заедно повеќе од 20 години и има три сина и ќерка, не изгледаше секогаш идилично како што тоа е случај денес. Викторија беше жртва на неверството на Дејвид, а во 2004 година нивниот брак беше на стаклени нозе бидејќи се шпекулираше дека 45-годишниот Дејвид спиел со неговата сопствена асистентка и уште две непознати жени зад грбот на својата сопруга. Ребека Лоус, приватната асистентка на Давид, ја информираше јавноста за сè, споделувајќи со сите сочни детали од тајниот сексуален живот што го водеше со славниот фудбалер. Иако Викторија беше длабоко погодена од неверството, па дури и напиша песна за неа, бракот не пропадна, а парот денес е посреќен од кога било. Барем тој беше до неодамна. Имено, идилата повторно ја расипа трето лице – наводниот љубовник 46-годишниот Пош, кој за британските медиуми ги откри деталите за нивната тајна врска.

„Кога веќе започна врска со Дејвид, Викторија се гледаше и мене. Ми велеше дека ме сака и дека е со него само затоа што нејзиниот менаџер ја советувал да го стори тоа. Тој видел голем потенцијал во Викторија и едноставно ѝ наредил да најде некој многу познат и успешен. Практично беше присилена на тоа. Се сакавме и се гледавме после тоа уште една година. Поминавме незаборавни ноќи кои секогаш се сеќавам со љубов. Таа е неверојатна љубовница. Да не ѝ беше наметнат Дејвид, сигурен сум дека ќе опстаневме“, рече човекот кој не сакаше да го открие својот идентитет, но британските медиуми наведуваат дека тој е музичар кој не станал славен и дека работи нешто друго денес. Викторија не ги коментираше обвинувањата, а нејзините блиски пријатели изјавија дека нема вистина во овие изјави.