ВИСТИНАТА поради која Холивуд ја МРАЗИ АНЏЕЛИНА Џоли

18 јуни, 2020
profimedia-0322875933

45-годишната американска актерка Анџелина Џоли се чини дека е една од оние луѓе кои или можат да бидат сакани или мразени, а повеќето од нејзините холивудски колеги актери „влечат“ кон второво, пишува US Today. Поранешната сопруга на 57-годишниот актер Бред Пит нема многу симпатизери и пријатели во филмската индустрија, која зборува за сè што стигне зад нејзиниот грб.

Наведувајќи анонимни извори од најголемите филмски студија во Холивуд, магазинот открива како Анџелина „ја труела нејзината репутација“. „Нејзината репутација претрпе големи удари во последните неколку години и се чини дека таа нема да се подобри“, е проценката на еден „инсајдер“. „Таа е буквално избегната од актерите во А-листата на големи настани. Многу луѓе во Холивуд, од студио-газди до обични работници, ја нарекуваат чудак и ужасно лажна личност “, рече тој.

Сепак, повеќето не се осмелуваат да и го кажат тоа в лице. Но, е-поштата што излезе во јавноста, напишана од холивудскиот продуцент Скот Рудин, добро ја прикажува вистинската состојба на работите. Во него, тој, наводно, ја нарекол Анџелина „минимално талентирано размазено дериште“ со „лудо его“, кое е „сериозно надвор од нејзиниот ум“. Скот подоцна јавно и се извинил на Анџелина за пораката.

Популарноста на Анџелина кај колегите најмногу опадна поради нејзиниот развод од Бред Пит и борбата околу старателството над децата, 18-годишната Медокс, 14-годишната Шајло, 11-годишната Нокс, 15-годишната Захар, 15-годишната Пакс и 11-годишната Вивиен. „Таа се обиде да го оцрни Бред и да го прикаже како татко кој ги злоупотребувал своите деца и сега тоа и се враќа од глава“, рече изворот.

‘Никому не му се допаѓа тоа што се обидува да го задржи Бред подалеку од децата или дека го нарекува лош татко кога се докажаа дека тој и позајмил осум милиони долари за да купи вила во Лос Анџелес, и дека тој дал повеќе од 1,3 милиони долари за неа и за нивните деца. Бред не е совршен, но тој излезе од сево ова чист како солза признавајќи ги своите грешки и се исчисти од пороците “, заклучил изворот.