Витни Хјустон и Боби Браун: брак осуден на пропаст!

19 јули, 2020
Annotation 2020-07-19 160905

Музичката дива Витни Хјустон и Боби Браун беа во центарот на вниманието и во екот на својата слава кога се венчаа на 18 јули 1992 година. Навидум совршената комбинација подоцна се покажа како врска полна со проблеми, кои започнаа уште пред да застанат пред олтарот.

Двојката се запознала на доделувањето на наградите “Soul Train Music Awards”во 1989 година, а набргу потоа започнала и нивната романса. Три години подоцна, тие застанаа пред олтарот кај вилата во Њу Џерси, но нивниот брак беше полн со скандали и испади, и заврши 14 години подоцна. Многумина рекоа дека бракот бил осуден на осуда уште од самиот почеток.

Во книгата што ја објави во 2017 година, Боби раскажа дека Витни премногу се дрогирала во текот на целата врска, а на денот на свадбата консумирала голема количина на кокаин.. Тој призна дека е шокиран од потегот на неговата идна сопруга, која му понудила дрога, но тој ја одбил. Тој честопати велеше дека тој нема никаква врска со нејзините проблеми од зависност.

„Пушев плевел, пиев пиво, но не, не е моја вина што Витни заврши во пеколот на дрогата“, напиша Браун во книгата.

Непосредно по нивната венчавка, таблоидите почнаа да шпекулираат за неверството на двајцата сопружници, што парот подоцна го призна. Браун во една прилика рече дека тојс смета дека тие се во брак од погрешни причини. Тој истакна дека пејачката сакала нејзиниот имиџ да биде подобар во јавноста, а тој само сакал љубов.

За време на нивната турбулентна врска, тие имаа бројни проблеми, вклучувајќи го и семејното насилство. Боби беше уапсен во 2003 година за наводно удирање на пејачката, но сите обвиненија подоцна биле отфрлени. Тие се венчаа и имаа ќерка, Боби Кристина, а по разводот во 2006 година, Витни доби старателство над неа.

Витни Хјустон почина на 11 февруари 2012 година, на 49-годишна возраст, и беше пронајдена мртва во када во хотел. Нејзината ќерка почина само шест месеци по славната мајка, а имаше само 22 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi