Вкупно има седум: Анџелина Џоли посвои ново дете?

19 септември, 2020
не


Поранешниот брачен пар, Анџелина Џоли и Бред Пит, се соочуваат со последна судска битка следниот месец околу старателството над нивните шест деца, три биолошки и три посвоени.

Тензиите пред битката ги крена 56-годишната убавец, кој пронајде нова девојка, 29-годишната помлада германска манекенка Никол Потуралски, која 45-годишната Анџелина наводно не ја толерираше добро и побара од својот поранешен сопруг дозвола да се пресели со децата во Европа.

Таа исто така би можела да се спакува за седмото, ново дете кое наводно има намера да го посвои. Така, барем списанието Глоуб напиша пред точно една година, кога најстариот посвоен син на актерката, 19-годишниот Медокс, се пресели во Јужна Кореја да студира. Што се случи во меѓувреме и дали актерката е во процес на посвојување нов член на семејството?

Нејзините други деца, 14-годишната Шајло, 12-годишните близнаци Нокс и Вивиен, 16-годишниот Пакс, 15-годишната Захара и Медокс. ‘Пакс и Захара се воодушевени од идејата Анџелина да посвои дете од сиромашните земји. Шајло е особено среќна за оваа идеја затоа што обожава да биде во улога на постара сестра Вивиен и Нокс “, изјави тогаш добро информиран извор, додавајќи дека актерката е склона да избере дете од земјите што ги посетила за амбасадор на УНИЦЕФ, како Сирија, африкански земји. и земјите од Блискиот исток. „Нејзиниот план е да има дете до крајот на годината“, заклучи извор чии предвидувања по една година сè уште не се остварија, што не значи дека нема во блиска иднина.

Да се потсетиме, ланскиот добитник на Оскар и Анџелина одлучија да живеат разделени во 2016 година, по две години брак. Истата година тие поднеле барање за развод.