„Внимавам и скоро ништо не јадам“: Катарина Ивановска откри детали од тешкиот манекенски живот, а кога би бирала меѓу пица и секс…

9 ноември, 2020
kiki

Катарина Ивановска се впушти во манекенските води уште како тинејџерка. Манекенството, барем за Македонките кои се пробале да чекорат по писти, најчесто брзо завршува по неколку месеци или години, но за Катарина тоа стана вистинска професија, иако се омажи и стана мајка.

Стекна интернационална кариера, а успеа да биде барана како манекенка и модел за многу престижни светски брендови.

Наштето убаво македонско девојче е гордост низ светот, но откри дека манекнстворо воопшто не е лесно како што навидум изгледа.

Имено, Ивановска реши малку да си поигра со актуелната „Ask me a question“, на Инстаграм, а нејзините фанови и следбеници и поставија грст прашања, претежно такви поврзани околку кариерата, килограмите, дали јаде благо, но и што би избрала помеѓу секс и пица.

На прашањето колку килограми има, таа напиша дека е тешка 58 килограми.

Одговорот дали јаде колачиња, напиша дека ги јаде на мали парченца за да и траат повеќе, а пак кога има снимања не јаде ништо.

На парашањето пак, што би избрала секс или пица, таа вели и двете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi