Во бикини со необичен крој, таа ги засени своите помлади колешки, но и славниот фудбалер кој се нашол на истото место

16 јуни, 2020
Screenshot_2020-06-16 U bikiniju neobičnog kroja zasjenila mlađe kolegice, ali i slavnog nogometaša koji se našao na istom [...]

Изабел Гуларт беше фотографирана во бело бикини на забава во Сен Тропе, Франција, каде не можеше да помине незабележано.

Бразилската манекенка, која ја носи титулата една од најубавите жени во светот, 35-годишната Изабел Гуларт се забавуваше на забава во Сен Тропе, каде што беше вистинска атракција, облечена во минијатурно бикини, благодарение на што малкумина се вртеа по неа.

Изабел уште еднаш ја покажа неверојатната фигура на која можат да и завидуваат помладите колешки во раните 20-ти, па не е ни чудо што таа беше главната sвезда на забавата. Таа успеа да ја надмине и својата колешка Синди Бруно, но и светски познатиот фудбалер Нејмар, кој се најде во исто време, на истото место со неа.

Изабел, која е родена во Сао Паоло, Бразил, стана позната низ целиот свет откако во 2005 година стана дел од ангелите на „Victoria’s Secret“. Таа на своето последно шоу за најпознатиот бренд за долна облека во 2016 година, веднаш штом се појави на модната писта, беше именувана за новата Џsизел Бундчен. Пензионираната ангелка на Викторија, покрај успехот на деловен план, и оди и во љубовта. Таа е во среќна врска со германскиот голман Кевин Трап, која е шест години помлад од неа, и се познати како еден од најубавите славни парови. Пред две години, се венчале за време на годишниот одмор во Грција, а во тоа време Изабел откри неколку пикантерии од нивната спална соба.

“Кевин и јас често водиме љубов, четири или пет пати на ден. Но, ако тој има важен натпревар и изгуби, може да бидам најубава, со средени нокти и да ја носам најсекси долната облека, а тој да биде незаинтересиран. Но, кога ќе победи, ние навистина не спиеме многу” признала убавата Изабел.