Во Луј Витон стил: Ронално со нов моден тренд ова лето

28 јуни, 2020
ronaldo 2

Еден од најпознатите фудбалери во светот, Кристиано Роналдо, е многу познат и на социјалните мрежи, каде освен својата девојка Џорџина Родригез споделува со обожавателите објави кои милион луѓе ги лајкнуваат и коментираат.

Фудбалерот, поради неговиот совшен изглед го следат многу жени ширум светот, тој не го крие тоа дека сака неговото слободно време да го поминува опуштено, за што сведочи и последната слика со која привлече многу внимание.

“Почнувам викенд низ добри вибрации и добар стил”, напиша Роналдо на фотографијата на која позира во летна Луј Витон комбинација, и очила.

На неговата објава има милиони лајкови и коментари, а мислењата за необичниот аутфит се поделени. Додека едни се одушевени, на некои ваквото негово издание им изгледа комично.