За еден месец продала 10 000 костуми за капење затоа што сама си ги рекламирала, а во втората бременост „растурила“ на најгледаната ревија

27 септември, 2020
download

Алесандра Амбросио повеќе не е модел, односно ја рекламира само својата линија костими за капење.

Бразилската убавица Алесандра Амбросио (39) се повлече од манекенската кариера, но нејзината фигура сепак е совршена.

Алесандра ја помина саботата на плажа во калифорнискиот град Санта Моника, примамувајќи воздишки во секси бикини кои доаѓаа од нејзината линија за костими за капење. Таа се посвети на овој бизнис и реши да го напушти светот на модата, но со задоволство позира во своите креации со цел подобро да ги промовира.

View this post on Instagram

Late summer days 🌅💫

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Ја започна линијата за костими за капење со нејзината сестра, а се најде во претприемачките води уште во 2004 година кога ја именуваше својата колекција „Alessandra Ambrosio by Sais“. За еден месец на пазарот биле продадени дури 10.000 костими за капење затоа што таа самата ги рекламирала. Сега нејзината линија се вика ГАЛ Флорипа.

Колку е силна оваа бразилска убавица, покажа и во 2011 година. Таа ja носеше ревијата за долна облека на Victoria’s Secret, додека го носеше своето второ дете. Но, она што беше неверојатно беше дека таа беше таа што ги носеше најтешките крилја на ангелите од сите модели. Тие тежеле 13 килограми, а Алесандра се распарчи додека самоуверено чекореше по пистата на најгледаната модна ревија, следена од неколку милиони луѓе.

Инаку, Амбросио ја следат 10,2 милиони луѓе на Инстаграм, и често се наоѓа на списоците на најсексапилни жени во светот.