За стриите, килограмите и мајчинството: Ешли Грејм повторно ја шокираше јавноста со фотографија!

25 октомври, 2020
232281_profimedia0548408390-1_ls


Ешли Грејм, американска манекенка и прва плус-сајз манекенка на насловната страница на списанието Sports Illustrated Swimsuit Edition, ги помести границите и ги разби предрасудите за женското тело и перцепцијата на женската убавина во нејзината долга кариера. Но, во последните неколку дена таа повторно беше во центарот на вниманието, објавувајќи голи селфија од сопствената бања, славејќи го сопственото тело. Она што може да шокира некои можеби не е голотијата, туку гордоста што ја чувствува Ешли поради нејзината фигура, со сите стрии и килограми што не сме навикнати да ги гледаме на инаку филтрирани слики од социјалните мрежи.


Се чини дека по освојувањето на модните писти и насловните страници на модните списанија, Ешли постави нови цели – да го нормализира женското тело по породувањето и да се соочи со нереалните барања на општеството, кое очекува жените за чудо да се вратат на истата тежина и мерките што ги имаа пред бременоста. и породување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum