Заводливи и моќни: Дознајте сè за жените со хороскопски знак бик

30 април, 2020
Naslovna

За подетално да го разгледаме хороскопот на забавен, женски и моден свесен начин, ќе се запознаеме со секој од ликовите во различно светло. Какви пријатели сме, како купуваме и каков парфем сакаат – ќе ве носиме секој месец, а во април откриваме какви жени се биковите.

Нејзината најголема сила лежи во двата победнички квалитети што ги поседува – чувствителност и трпеливост. Тој е благ по природа, но тоа не значи дека може да се манипулира – има силни мислења за многу работи што тешко се менуваат, и ако некој се обиде да ги „тестира“ своите граници, ќе го разбуди својот огнен темперамент. Дознајте исто така за биковите и другите хороскопски знаци кога ќе се разбудат.

Сепак, женскиот бик избегнува да го покаже својот темперамент затоа што во животот се стреми кон рамнотежа и безбедност. Таа ја сака природата и најмногу од сè сака да живее во удобно и шарено опкружување. Таа не е авантуристичка и не сака да ризикува затоа што не знае како да се справи со ненадејните промени. Настапува подобро во рутина и униформност, поради што скоро никогаш не бара самостојни промени во животот, туку е предизвикана од некои надворешни фактори. Сепак, какво искуство и донел животот, таа учи брзо од тоа и малку е веројатно дека ќе ја повтори истата грешка двапати.

Секс и врски

Тој е еден од најлојалните хороскопски знаци. Таа никогаш не стапува во врска, многу е важно таа да го запознае целосно својот партнер и да биде сигурна дека го избрала вистинскиот пред да се посвети на сериозна врска. И штом тој се заложи, тоа е веројатно засекогаш.

Пријателство

Дали имате некоја пријателка кој напиша во споменарот ви напишала „најдобри пријатели засекогаш“ во основно училиште? Ако сè уште сте пријателки со години, шансите се дека оваа пријателка е родена во бик. Таа сериозно го сфаќа своето пријателство, ги негува и им се посветува на своите пријатели и им останува лојален.

Изглед

Големите, експресивни очи со спуштени очни капаци, поцелосни сензуални усни, тенок, елегантен врат, пошироки гради и поголемо тело се некои од физичките одлики на типична жена бик. Вратот е дел од телото управувано од овој знак, па затоа е многу често експресивно кај членот на овој знак и сакаат да го истакнат со ѓердани, ланци, шалови, марами.

Стил

Нејзиното мото е квалитет пред квантитет, што е силно рефлектирано во нејзиниот стил на облека. Таа купува само квалитетни производи направени од најдобрите материјали, а позната е по својата склоност за брендирана облека.


Стил на купување

Жена бик секогаш ќе оди на шопинг според планираното и нема „главно да ги скита“ дуќаните, туку ќе оди кај оние во кои веќе знае дека ќе најде облека по нејзин вкус. Притоа, ќе погледне од каков материјал се создадени овие производи затоа што ефтина синтетика не е во прашање. Имаат и симпатична навика – тие мирисаат на материјалите за да бидат сигурни дека се природни и со висок квалитет.

Стилска икона

Една од најпопуларните жени во светот бикови е 34-годишната актерка Џесика Алба. Другите жени се восхитуваат на нејзината убавина и стил на облекување, што редовно ја исфрла едноставноста, правејќи ја лесна за копирање.

Џесика знае дека нејзините неутрални, пастелни бои се одлични, па затоа често избира комбинации на облека во тие бои, но исто така сака да се „облекува“ и во розова, како и во облека со цвеќиња, што е исто така еден од модните императиви на женските бикови. Алба е исто така љубител на природни, пријатни материјали што секој женски бик ги обожава.

Познатите женски бикови кои исто така нè инспирираат со своите стилови се актерките Кејт Бланшет, Пенелопе Круз, Ума Турман и Меган Фокс. Класичните парфеми кои оддаваат страст се најпогодни за женските бикови.

Добри избори ќе бидат „Dune“ на Диор, „Tresor“ на Ланком, Гуерлејновиот ”Shalimar “,„ Allure “на Шанел и потписот на „ Hot Coulture “на Џивенши.