Заврши бракот на Меган и Хари?!

8 септември, 2020
хари

Принцот Хари и Меган Маркл се борат со медиумското внимание од денот на нивната венчавка во 2018 година, што сè уште не стивнува.

Сето ова достигна кулминација кога овој април се откажаа од сите кралски должности и се преселија во Америка, каде планираа да живеат помирен живот. Но, според списанието „Нова идеја“, на нивната идила и дојде крајот. Сè започна со недостигот на принцот од Велика Британија и кралскиот начин на живот, а заврши со расправија во ресторан и документи за развод.

Неименуван сведок зборувал за расправијата во ресторанот лоциран во нивната најнова населба во Санта Барбара.

„Додека Меган уживаше во чаша вино, Хари беше видливо фрустриран. Меган е одлучна жена и на сите веќе им е јасно дека принцот се врти околу неговиот мал прст. Се чини дека сега му е доста од сè “, рече анонимен извор.

Покрај тоа, се појави експерт за говор на тело, кој исто така тврди дека има големи проблеми во нивната убов. Во секој разговор на „Зум“, кој го водеше оваа двојка, „Меган поведе, додека Хари цело време гледаше во подот“. Затоа верува дека војвотката го има главниот збор во врска со ова.

Со оглед на тоа што никој од кралското семејство не коментираше за можен развод, оваа вест сè уште не е официјално потврдена.

Многумина беа шокирани од ова, бидејќи Хари пред неколку дена јавно рече дека ужива во Америка. Дали ја зборуваше вистината или ги криеше вистинските брачни проблеми, времето ќе покаже.