Згодна латино водителка: Убавата Дилета има конкуренција (ФОТО)

15 октомври, 2020
мариа

Аргентинската Марија Сол Перез за само три години стана една од најпознатите ТВ-личности во Јужна Америка.

Својата кариера ја започна како спортски новинар, а сега е синоптичар.

Сол е популарен и на социјалните мрежи, каде има повеќе од пет и пол милиони следбеници, со кои споделува голи видеа од напорен тренинг.