Жена на германски аеродром запрена со коските на нејзиниот сопруг во багажот

5 август, 2020
000_14R71G

Ерменка (74) била запрена на аеродромот во Минхен со човечки коски во нејзиниот багаж, објавија во вторникот германските сојузни власти.

Службениците ги откриле остатоците во дрвена кутија и ги повикале царинската служба, лекар и државниот обвинител да го преземат необичниот случај.

Жената имала намера да ги транспортира коските со својата 52-годишна ќерка од Грција преку Минхен и Киев во Ерменија за да ги закопа таму.

Документите покажуваат дека човекот починал во 2008 година и бил погребан во неговото живеалиште во близина на Солун.

Сојузната полиција утврди дека носењето на тие коски не е нелегално и жената го продолжила својот пат со коските.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris