Жената која “го сруши” Кралскиот двор! Се што не знаевте за Меган Маркл на едно место!

4 август, 2020
225107_profimedia0395377482_ff

Денес, војвотката од Сасекс го слави својот 39-ти роденден. Во оваа прилика, ви носиме 20 работи што не сте знаеле за Меган Маркл:

1. Дипломирала на католичко училиште за жени.

2. Нејзиното прво и вистинско име е Рејчел.

3. Нејзиниот татко работел како режисер на фотографија и осветлување на снимањето на серијата „Брачни води“.

4. Затоа Меган секогаш знаеше да се “постави” пред камерата.

5. Генетиката покажува дека Меган и Хари се далечни, далечни роднини.

6. Кога имала 11 години, јавно проговорила против сексизмот.

7. Покрај актерството, студирала и политика.

8. Таа работеше во амбасадата на САД во Аргентина.

9. Таа е одлична во калиграфијата.

10. Таа дизајнираше облека заедно со канадски моден бренд.

11. Таа сака да готви и да пробува нови рецепти.

12. Со години водеше блог за деловниот живот и патувањето.

13. Сите во Холивуд сакаат да имаат нос како Меган Маркл.

14. Таа сака да вежба трчање и јога.

15. Елен Деџенерис ја убеди Меган Маркл да посвои две кучиња.

16. Најдобрата пријателка на Меган Маркл е Серена Вилијамс.

17. Таа му беше придружба на Хари на свадбата на Пипе Мидлтон.

18. Меган е најбараната актерка на Гугл за 2016 година.

19. Таа ја сака индиската музика.

20. Кога сама се облекува или шминка – секогаш се држи до класиката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris