Зошто кучињата се цврсто приврзани кон нивниот сопственик: 4 причини зошто оваа врска е нераскинлива!

5 мај, 2020
Naslovna

Секој ја знае блиската врска помеѓу кучињата и луѓето. Не се зборува залудно дека„кучето е најдобриот пријател на човекот“.  

Но, кучињата не ги сакаат сите луѓе подеднакво. Кога едно семејство го одгледува своето милениче, кучето обично мириса на најдобриот човек и на него е најлојално.  

Кучето не е секогаш најлојално на оној што ја полни неговата чинија со храна.


Тие постојано се со својот сопственик  

Кога одгледувате куче, поминувате многу време со него, се грижите за него, се приврзувате кон него како што тој прави за вас. Таа посебна врска се зајакнува од ден на ден.  

Секоја позитивна активност со вашето домашно милениче ја зајакнува неговата љубов кон вас. Затоа играјте со него што е можно почесто. Шетањетое исто така важно, но не во начинот на кој вие едноставно дозволувате вашето куче да го тргне поводникот и повеќе да не гледате што прави.

Играјте со него, скријте ја топката или скријте ја за да ја побара. Исто така, галењето и чешлањето се уште еден начин за поврзување. Ако го направите ова, вашето куче ќе научи дека забавните и возбудливите моменти доаѓаат од дружење со вас.

Тие ја чувствуваат убовта кон нивниот сопственик

Ако живеете во големо семејство, вашето куче може да има повеќе драги луѓе, но тој или таа ќе бидат особено приврзани кон лицето кое најмногу се грижи за него или неа.

Ако вашето куче е активно и живо, тој ќе ја цени личноста која најдобро ја задоволува неговата потреба.


Тие добиваат позитива само од сопствениците  

Кучињата создаваат позитивни вибрации со луѓето околу нив. Важно е кучето да направи се што може најдобро за вас. Не викајте, не лутете го или уште полошо, не го казнувајте кучето физички.   Кучињата треба да бидат со позитивна награда за добро однесување како што се игра, третирање, а не удирање

Вашите карактери се слични

Кучињата ги избираат своите омилени луѓе според тоа колку им се допаѓа нивниот карактер или колку се слични. Повеќето кучиња имаат слични карактеристики со нивните сопственици.

Кучиња полни со енергија главно како активни луѓе, додека мирни кучиња како луѓе кои живеат помирен живот, поминуваат време претежно дома.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi