Зошто никој не зборува за ОВА? Што не е во ред со прстите на Ким Кардашијан? (ФОТО)

29 октомври, 2020
КИМ

Таа беше принудена да докаже дека има пет прсти на едно бизарно видео минатиот месец.

Но, гласините за „шестиот прст“ на Ким Кардашијан повторно се појавија.

Иако Ким темелно го отфрли постоењето на шест прст минатиот месец, тоа не ги спречи обожавателите да започнат целосна дебата на социјалните мрежи – предизвикана од фотографијата на која ѕвездата шета во апостолки.

На фотографијата објавена на нејзиниот Инстаграм во вторникот, Ким може да се види како чекори по надворешната патека со нејзината БФФ Ла Ла Ентони, 39.

Многу од коментарите оставени на Твитер и Инстаграм служеа на целта да откријат колку други „забележале дека има [шест] прсти на сликата“.

Passionate: Though Kim thoroughly debunked its existence last month, that did not stop fans from launching into a full fledged digit debate on social media
Shocked: 'WHY IS KIM HAVING SIX TOES IN ONE OF THESE PICS NOT TRENDING,' wrote one Twitter user, who was clearly in shock over the matter
Who cares? One sympathetic Instagram user wondered why anyone would even 'care' if Kardashian happened to actually be 'polydactyl,' which is when someone is born with more than the usual number of fingers or toes
Funny moment: On Twitter, someone recalled a funny moment they experienced at work after a news headline pertaining to Kardashian's controversial private island getaway played on the TV
Anyone else? Many of the comments left on Twitter and Instagram served the purpose of finding out just how many others 'noticed she has six toes'

На видеата, споделени на 9 септември, Кардашијан ја нарече теоријата дека има екстра прст „навистина ненормална“.

„Сите мислат дека имам шест прсти и навистина е лудо“, рече таа додека го снимаше своето стапало.

Откако ги изброи прстите, забележувајќи дека има само пет, таа истакна дека тоа е дел од страната и на дното на ногата што кога ќе се турне надолу во отворен прст чевел може да изгледа како плус прст.

„Не знам зошто, изгледа како шести прст на ногата“.

Wild: 'Everyone thinks that I have six toes, and it's really wild,' she said while filming her foot
Before: Kim lifted her foot in the air showing there are the correct amount of toes

Но објавите на Твитер продолжија!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum