10 јасни знаци дека тој сèуште ја сака бившата: Деветтиот е особено опасен!

25 октомври, 2020
биф

Секоја жена го бара „x факторот“ кај мажот со кој ќе биде во врска, но „екс факторот“ е проклетство во животот на скоро секоја жена.

Тоа е тој застрашувачки момент кога ќе сфатите дека сте во врска со човек што го сакате, но тој сепак ја сака својата поранешна. Честопати жените можат интуитивно да го препознаат ова, но, за жал, не се секогаш подготвени да си го признаат тоа и да ја прекинат врската на време.

Еве како да откриете дали вашиот партнер преболел поранешна девојка.

 1. Секоја ситница го потсетува на неа
  Замислете ваква ситуација: сте излегле на вечера и кога келнерот ја донел храната, вашиот партнер коментирал дека неговата поранешна девојка секогаш го порачувала истото што сега си го порачал.

Ја оставивте вечерта да тече по својот тек, но на крајот од состанокот научивте многу повеќе за неговара бивша отколку за кој било (или што било друго).

 1. Зборувате за неа кога сте во кревет
  Нема ништо полошо од тоа партнерот да зборува за бившата додека сте интимни. Дури и ако тој започне да ве споредува … Бегајте без оглед на се!
 2. Прва дознава
  Му паднало на ум дека решил да ја смени компанијата и дека се консултирал со неговата поранешна. Ако се пожалите и му кажете дека не е правилно, тој ќе се брани со зборовите дека „таа сепак е негова пријателка“.
 3. Слуша песни за поранешните љубови
  Ако вашиот партнер редовно слуша песни за поранешните љубовници, треба да ви биде аларм дека тој сè уште не ја преболел бившата.

Ако се шегувате на тоа прашање, а тој „посипува дрво и камења“ на вашата поранешна девојка, само тогаш треба да ги „запалите сите светла“; затоа што, ако тој беше рамнодушен кон неа, тој ќе зборуваше за неа на тој начин – без емоции.

 1. Ја следи на социјалните мрежи
  Ако лајкне некоја фотографија или статус, тоа не е кривично дело.

Но, ако кликнал лајк на секоја фотографија и секој статус, тоа е сигнал дека не пропушта ниту еден нејзин пост и сака директно да ја извести.

 1. Има фотографии од сите поранешни девојки – освен неа
  Ако забележите дека чува фотографии од сите поранешни девојки на социјалните мрежи и / или на телефон, освен последната бивша, тоа би можело да биде сигнал дека не го преболел тој „последен бивш“, па тоа го крие од себе.

Индиферентноста е единствениот сигнал дека не се грижиме за некого; позитивна или негативна приказна за претходниот е знак дека таа сè уште постои во неговото срце.

 1. Се однесува чудно кога разговара со неа
  Кога ќе го повикаат пријатели, колеги или членови на семејството додека тој разговара со вас нормално, но штом ќе му се јави поранешната девојка, тој оди во друга соба и се согласува за да не слушнете за што зборуваат.

Кога ќе заврши со разговор со бившата, вашиот партнер е нервозен, расеан и не слуша што зборувате? Непотребно е да се каже, тој повик промени сè и создаде земјотрес во неговиот живот.

 1. Тој и дава персонализирани подароци за роденден
  Секој од нас сака да добие посебен подарок за роденден, оној за кој не е доволно да извади пари и да ги купи во која било продавница.

Ако вашиот партнер вложува посебен напор да подготви специјално изненадување за роденденот на неговата поранешна, време е да сфатите дека во вашата врска има три и уште поболно – дека сте вишок.

 1. Таа е блиска со членовите на неговото семејство
  Вие сте во врска, но вашиот партнер сепак ги посетува членовите на семејството на поранешната девојка, разменува пораки со нив на Фејсбук и организира заеднички излегувања.

Ова не е добар сигнал, бидејќи со вакви гестови, вашиот партнер покажува дека сепак сака да биде дел од животот на поранешната девојка и се обидува на секој начин да ја одржи врската со неа.

 1. Зборува за неа кога е пијан
  Ја знаете старата народна поговорка – што мисли трезен, вели пијан. Ако вашиот партнер зборува за својата поранешна девојка во моментите на „дружење со чаша“, и испраќа пораки и ја повикува, залуден е целиот напор што го вложувате за да успеете вашата врска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort