Еве како да носите комбинезон оваа пролет

17 април, 2020
z24872006IER,Kombinezon-na-wesele

Светски познатите дами што сакаме да ги следиме на социјалните мрежи ни покажаа дека нивниот начин на носење може да биде повеќенаменаски.

Комбинезонот како облека  изгледа многу инспиративно на моден начин. Секогаш привлекува внимание, а оној што го носи, остава впечаток на самоувереност. Неговата практичност не секогаш добива високи оценки, но сепак ние секогаш сме задоволни да замислиме комбинација на облека што го вклучува токму ова парче гардероба. Предноста е во тоа што нашата облека може да се состои само од комбинезони кои ќе бидат пропратени со неколку аксесоари.

Една од предностите на комбинезоните е што ни овозможува послесно да ја одбереме облеката без долго да се задржуваме пред гардероберот.

Еден од начините како да носите комбинезон е уште еден обичен што ќе ви овозможи удобност и комфорт.

Изберете популарни беж, окери и кафеави нијанси и памучни материјали за овој стил. Носете комбинезони со патики. Торбата како појас ќе биде полн погодок со ваков вид облека и ќе го истакне и нагласи вашата половина. Изберете кул додатоци, како трендовски очила за сонце и големи алки во златна боја.

Одлучите се за бела или некоја светла боја на тексас комбинезони чија форма малку потсетува на работната облека. Сега направете добар пресврт облекувајќи високи потпетици со оваа облека. Елегантните сандали ќе бидат совршен избор. Можете исто така да додадете впечатлив колан и обавезно мала торба.