3 работи што би ги сакале повеќе во животот, а се срамиме да признаеме

15 јуни, 2020
ффдфд

Јавни страсти

Ок, не е дека сите ние сакаме секс на јавно место (што, точно, може да биде многу добра, но исто така и многу лоша идеја – треба многу добро да знаете како да ја процените ситуацијата, времето и местото), но повеќето од нас се чини дека сакаат различни начини на размена интимност во јавноста. Без разлика дали станува збор за прегратки, обични бакнежи или нежно милување, сакаме да ја известиме јавноста дека сме сакани.

Игра на доминација

Се чини дека многу жени би сакале да пробаат некоја форма на садомазохистички игри, како на пример, партнерот доаѓа кај нас на своја иницијатива, нè врзува во кревет и нè „мачи“ најмалку еден час или два часа. Истите работи што некои од нас би сакале да си ги дозволат, но се плашат да го признаат од страв за тоа како партнерот би можел да реагира. Ако се чувствувате безбедно и сакано во врска со вашиот партнер, не треба да се двоумите да му кажете некоја од вашите желби или фантазии, затоа што секој сака да ги зачини работите.

„Насилство“

За да не испаднеме дека сакаме да се тепаме на задникот со камшик или рака до тој степен што ќе имаме модринки во наредните две недели, ќе ја разјасниме и оваа желба. Жените сметаат дека ударите во задникот се многу секси и сакаат да ги доживеат почесто, како во предигра, така и за време на сексот. Сè е сосема нормално, толку смешно како што можеби ви изгледа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi