5 бои кои ова лето се клучни за тренди изглед

2 мај, 2020
1

Заборавете на црвената.

Не е се во брендовите што ги носите има нешто и во стилските трикови.

Особено ако сте толку добро запознаени со модната сцена и знаете точно во кои колекции преовладуваат одредени бои.

Она што се носеше на писта минатата есен во Њујорк, Париз, Милано и Лондон, а ги претставува најавувачките трендови за пролет-лето 2020 година, за многумина е прилично недостижно.

Како и да е, секогаш мора да имате на ум дека високо-уличните брендови внимателно го следат прикажувањето на сите колекциите и настојуваат да вметнат слична форма, крој, материјал, модел и секако бои во нивната понуда!

Доколку не можете да си ги дозволите најпосакуваните модели кои ја најавуваат летната сезона, а кои трендсетерките во модните метрополи веќе ги носат и објавуваат фотографии од нивниот најнов стајлинг како светот да не запре за момент, сигурно можете да ја искористите нашата помош за да обрнете внимание на филтрираните бои како водечки.

Нијансите што се наоѓаат во овој мал, но избран круг, се таму со причина.

Тоа се беж боја, но оној песок тон е меѓу најпосакуваните бои во сезоната што претстои. Причината за ова лежи секако во фактот дека Пантонот ја рангираше меѓу најпосакуваните бои во сезоната. Тоа е одлична замена за белата и секогаш изгледа елегантно, но со casual нота.

View this post on Instagram

🐣🌻🍯

A post shared by Brittany Bathgate (@brittanybathgate) on

Небесно сина (не светло сина, малку поизразен тон на сина боја) многу дизајнери ја гледаат како задолжителна, но можеби ќе ни се допадне најмногу како што се гледа во колекциите на имиња кои моментално се меѓу најпочитуваните модни дизајнери: Stella McCartney, JW Anderson i The Row.

View this post on Instagram

Spring fling in the garden 🌳 *top gifted

A post shared by Lucy Williams (@lucywilliams02) on

Благодарение на Simon Porte Jacquemus популарноста на оваа пинк нијанса е во фокус како никогаш досега. Навистина сме благодарни, бидејќи се што комбинира со оваа нијанса изгледа луксузно. Совет: За најефикасен впечаток, играјте на монохроматската карта и ефектот на аксесоари.

Невозможно е да се замисли лето без бела боја. Оваа боја е присутна да се донесе свежина со својот кристален сјај. Кога носите бело, обидете се да носите природни материјали со овој тон, тие го потенцираат луксузот на белата боја на посебен начин, и на овој начин се соодветни за летото.

View this post on Instagram

Ready for the weekly grocery shopping

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Лајм зелена е многу изненадувачки тон на оваа листа, но кои сме ние да се побуниме за водечката скандинавска марка. Голем дел на модни парчиња од тековната сезона, потпишани од Ganni, обоена во овој впечатлив тон. Дајте му на овој тон третирање на современата уметност, играјте го, но не претерувајте.