5 иновативни брендови на долен веш кои измислија гаќи за менструација

4 јули, 2020
0000000000000000000000

Менструацијата може да влијае на многу животни аспекти.

Освен што не уморува и исцрпува, редовно во тој период бараме цврсти гаќи за кои сме сигурни дека низ нив нема да прокрваримеако ни се помрдне влошката или ни истече од тампонот. Бидејќи на кого не му се случило барем еднаш во животот? некои преферираат чипка, некои романтично, а некои сакаат комфорт, но во оние денови сите имаме еднаков назив- практичност, за менструацијата да биде по пондослива.

Затоа, такви практични, одржливи и иновативни брендови на долна облека, чии гаќички не прпуштаат ниту едно крварење и се коритат наместо тампон или влошка ви ги претставуваме во продолжение.

Aisle

Направени се да впиваат до четири тампони, aisle доаѓаат во четири различни дизајни

– бикини со висок струк, Hipster нешто пониско, Boxer Breif кои се класични и Brief кои целосно ја покриваат задницата. Ова се менструални гаќички кои може повторно да ги користитетака што ќе ги исперете, а компанијата која ги произведува, произведува и влошки кои се перат.

Knix

Оваа компанија се опишува како таа да ги проучува жените да се чувствуваат потполно слободно. Цел бренд е одлична комбинација на спотски и елегантни парчиња, па може да се пронајде секоја жена. Упиваат до два тампона, па не мора да се грижите дека ќе прокрварите, а комотно во нив може да тренирате за време на месечниот циклус.

Modibodi

Овој бренд има величини од XS до 6XL, така да одговара на секое тело. Може да бирате различни дизајни и различни јачини на крварење, од благо до најсилно.

https://www.instagram.com/p/Bw8DN9yn1N_/?utm_source=ig_embed

Revol Girl

Овој дизајн ќе ве потсети на оние на Ријана, Savege x Fenty, но произведуваат и веш за месечен циклус кои ве држи сигурни, а изгледаат одлично. Секое парче е рачно изработено и величините се движат до XXL.

Dear Kate

Уште еден бренд на долна облека кој е фокусиран на body positivity, а може да најдете модели за сечив вкус, со ткаенини кои не пропуштаат, исто така не се собираат бактерии. Не користите пластика која често ја користите за време на месечниот циклус, а удобноста е број 1.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi