5 корисни намирници кои ќе ви го олеснат утрото после “журкање”

30 мај, 2020
бла

На прво место се наоѓа, како што знаете и сами, водата. Најважната работа после “журкање” е добро да го рехидритирате телото и кожата.

Утрово се погледнавте во огледало и се исплашивте од одразот којшто го видовте? За отстранување на темните кругови под вашите очи, употребете парчиња краставица или компир.

Ви го откриваме и тајниот рецепт од овесни снегулки, кој со сигурност делува. Една лажица варени овесни снегулки измешајте ги со 4 лажици мед и 1 децилитар млеко. Нанесете ги на лицето и вратот и оставете ги да се исушат. Потоа отстранете ги со пешкир и уживајте во резултатите.

Медот исто така, има антибактериско својство и се користи за “смирување” на мозолчиња. Можете да го нанесете на секое мозолче одделно или да го измешате со грчки јогурт и да го користите како маска.

Морските алги во прав веруваме дека ги нема секој, но можеби би било добро да си ги набавите. Измешајте 1 децилитар маслиново масло, 3 големи лажици алги во прав, 5 големи лажици морска сол и 2-3 капки масло од лаванда. Измасирајте го целото тело и релаксирајте се.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi