5 совети од Фенг шуи за тоа како да го подобрите вашиот сексуален живот

10 август, 2020
172117_shutterstock-499262824_ls

Прочитајте 5 едноставни совети за секс во стил на фенг шуи:

1. Топли бои

Црвена, светло сина, розова или праска боја – тоа се боите што би можеле да доминираат во Вашиот простор. Изберете забавни и допадливи обрасци и дизајни. Во светот на фенг шуи, топлите бои (особено црвената) се поврзани со еротска енергија кај сите нас. Користете ги овие бои за нови завеси или дури и за неколку миризливи свеќи, што е одлично за почеток.

2. Мек, чист кревет

Ако сакате да имате неверојатно искуство во кревет, како што тврдат експертите за фенг шуи, вашиот кревет мора да биде чист, мек, удобен и добро изработен. Помислете на вашиот кревет како празно платно и смислете дизајн кој евоцира покана за сензуалноста во Вас.

3. Сандалово дрво и јасмин

Меката светлина ќе ја загрее просторијата и доволно е да додадете неколку капки есенцијални масла како сандалово дрво и јасмин, кои имаат моќ да ја деблокираат „Чи енергијата“ и да го стимулираат организмот. Експериментирајте со различни комбинации на есенцијални масла и пронајдете ги оние што најдобро функционираат за Вас и Вашиот партнер.

4. Црвен молив, сребрена кутија, 49 дена

Овој ритуал на фенг шуи е совршен за оние кои сакаат да го поканат сексуалниот партнер во нивните животи. Запишете ги квалитетите што ги барате во Вашиот кревет на хартија со црвен молив. Ставете ја таа хартија во сребрена кутија и оставете ја таму 49 дена. Оваа едноставна церемонија ќе Ви помогне да го отворите срцето и да внесете љубов во Вашиот живот. Плус, мазните, меки линии на сребрена кутија на полицата се дефинитивно убав декор во Вашата соба.

5. Слонови

Во оваа техника, слоновите се вовед во желбите на Вашето срце. Инвестирајте во неколку слатки статуи или фигури од слонови дури и забавен урамен принт може да помогне.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris