5 тактики за акција во кревет: Еве како жените и мажите ГИ МАМАТ партнерите додека водат љубов!

12 ноември, 2020
Seks-par

Мажите и жените користат сосема различни тактики додека имаат секс

Кога се расположени за секс, мажите и жените користат сосема различни тактики за да ги „намамат“ своите партнери.

Општо, како што се очекуваше, мажите се подиректни, а жените посуптилни кога станува збор за предиграта.
Во истражувањето, организирано во Велика Британија, учествувале 2.000 припадници на двата пола, а добиените резултати сигурно ќе ви бидат интересни.


Кога дамите сакаат секс, нивната омилена тактика е:

На прво место е долг страствен бакнеж и сугестивна насмевка.


На второ место е директната тактика и прашањето: Дали сакаш да водиме љубов?

На трето место е тактиката која секогаш успева – секси долен веш.

Четвртата тактика е многу непосредна – испраќате свои секси слики на вашиот партнер… а ќе бидат колку секси, сами ќе одлучите.


И петтата тактика е исто така специфична – ставајќи ја раката на меѓуножјето на партнерот.

А што се однесува до посилниот пол, пристапот е малку поинаков:

На прво место, директно и без размислување: Дали сте за брз секс?


Втората тактика е малку почувствителна – галење по телото на вашата партнерка во кревет.

Третотопласираната варијанта е со „најава“ за секс со помош на дрска СМС-порака.

Сосема неочекувано, на четвртото место е романтична вечера со вино или шампањ. И секако на крај вие нежно и шепнувате на увото: Те сакам!

Без оглед на различните тактики, трендот што постои со години сè уште не се менува и 64 проценти од мажите изјавиле дека тие се секогаш првите кои предлагаат секс, додека тоа кај жените е само 36 проценти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi