7 клучни чекори за максимално уживање!

9 јуни, 2020
dreamstime-xxl-117123895

Без разлика дали се работи за годишнина, роденден или друга прилика, планирате заедничка ноќ која сакате да ја запомните. Еве на што треба да обрнете внимание:

1. Атмосфера и амбиент

Без разлика каде планирате секс, создадете добро расположение. Остра и директна светлина е убиец на еротиката. Можете да поставите повеќе помали свеќи или само неколку поголеми. Додадете гурмански елементи. Шише вино или шампањ или вашата омилена храна е целосен погодок. Ако одлучите да ја поминете вечерта во спалната соба, проверете дали чаршафите се чисти и миризливи.

2. Изведбата е важна

Секси облеката и соблекувањето пред партнерот е сè уште една од врвните фантазии на мажите и жените. – Држете го партнерот на кревет додека се облекувате во неговата омилена или нова секси долна облека. Заведувајте го партнерот, но без да се допирате. Нека возбудливоста расте и сексот ќе биде подобар – советува Трејси.

3. Забавете и уживајте

Многу долгорочни парови го земаат сексот здраво за готово и не му придаваат преголемо значење. Најголемиот подарок што може да му го дадете на партнерот е долга и бавна ноќ исполнета со изненадувања и еротика. Започнете со редовна масажа, а потоа одеднаш преминете на еротска. Бидете имагинативни – советува авторот.


4. Внесете новитети

Дури и ако предиграта беше бомбастична, ако останете во истите пози како и обично, може да ја убиете атмосферата – вели авторот. Дали има нешто што вашиот партнер го замислува веќе долго време? Да се ​​осмелите да имате секс во природа, играње улоги, игри за врзување или што и да ви паѓа на памет.

5. Променете ја динамиката

Ниту еден пол не е комплетен без омилената активност на многумина, а тоа е орален секс. Променете го начинот. Наместо класиката, легнете на ваша страна како партнерот и откријте нови задоволства – советува Трејси.

6. Експериментирање

Еден од одличните начини да се забавувате е експериментирање кое може да ве доведе до запознавање на нови ерогени зони. Обидете се со играчки за парови и откријте сосема нова димензија на сексот – советува авторот.


7. Уживајте на крајот

Кога ќе завршите, најлошото нешто што можете да го направите е да посегнете по вашиот мобилен телефон или далечинскиот управувач. Не заборавајте да се гушкате и да разговарате, и можеби после тоа ќе бидете подготвени за вториот круг – советува авторот.