7 начини преку кои можете да препознаете емотивно недостапен партнер

1 јули, 2020
Par-u-krevetu

Психолозите истакнуваат дека љубовниот живот значително зависи од нашите односи, вкоренетите вредности и одредени последици од нештата од детството.

Многу луѓе се вљубуваат во потенцијални партнери затоа што чувствуваат длабоко во себе  дека можат да им ги излекуваат раните од минатото.

Доколку родителите имале ладен емотивен пристап, биле строги или честопати емотивно недостапни, можно е човек со такви врски во детството потсвесно да избере партнери кои имаат слични карактерни црти.

Еве како да препознаете емотивно недостапен партнер:

1. Ги менува чувствата кон вас, од нежност, љубов и страст, па сè до презир.

2. Тој секогаш смета дека е во право и дека неговата перцепција е најдобра – тој бара да го набљудувате светот исто како него.

3. Во почетокот на врската, конфликтите не постојат, а со текот на времето тие стануваат потешки и пообемни.

4. Тој сака да се претстави како жртва и не презема одговорност за своите постапки.

5. Тој знае како да развие симпатија, но емпатијата не е негова силна точка.

6. Предизвикува чувство на срам кај партнерот.

7. Тој  совршено јасно ви дава до знаење дека е подготвен да продолжи да живее без вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi