8 начини како да носите сламен шешир кога не сте на плажа

5 јуни, 2020
slamen-sesir-50-853x1024

Сламените шешири секогаш ќе бидат неизоставен детал без кој не идеме на плажа, но го носиме и во сите можни прилики и кога ни одговара со стајлингот. Тој не е само додаток само за песок и море, туку е најубавиот детал кој може да се комбинира со секоја комбинација.

Бројните модни блогерки не уверија дека сламените шешири се носат во сите пригоди и дека се вклопуваат и со елегантни аутфити, па така може да ги носиме со лежерни летни фустани, маици и големи кошули.

Правила нема!