9 тајни за сексот: Никој нема да ви го каже ова!

5 декември, 2020
235943_shutterstock-1858130188_ls

Да ви кажеме нешто: не е сè во романтиката

1. Само затоа што вие и вашиот пријател сте решиле да имате повремено секс, не значи дека ќе станете пар. Не дозволувајте лимонадите да го отрујат вашиот мозок и да ве одвлечат од курсот. Реалноста е дека сексот е само секс и честопати нема да се претвори во нешто поголемо.

2. Сексот нема да биде секогаш секси. Понекогаш ќе се чувствувате засрамено, па дури и непријатно за време на сексот. Ова е сосема нормално. Исто така, понекогаш ќе се случи да почувствувате тага или лутина за време на сексот. Не е се само љубов. Сексот е емотивен чин и случајно чувствувате повеќе емоции за време на сексот. Понекогаш сексот нема да биде добар, сето тоа зависи од вашето расположение и хемија.

3. Понекогаш емоциите предизвикани од сексот се толку силни што ќе ве обземат. Ова е сосема нормално. Понекогаш ќе сакате да плачете и нема да можете да му го објасните тоа ни на него, ниту на себе. Сексот може да влијае на чувствителните луѓе на овој начин. Прашањето е, дали партнерот ќе го разбере тоа?

4. Понекогаш сексот ќе остави горчлив вкус во вашата уста. Ќе ви се чини дека сè во вашата врска е одлично, но по сексот сфаќате дека сè уште не е во ред. Нема врска. Се случува. Променете го партнерот.

5. Престанете да мислите дека друго лице се крие под облеката. Ако е пасивно обучен, ќе биде ист и за време на сексот. Не можете да направите магија таму.

6. Постојат луѓе кои сакаат да имаат секс со вас, иако никогаш не би го очекувале тоа. А ова може да бидат луѓе со кои никогаш не би имале секс.

7. Сосема е во ред да повремено „одмарате“ од секс и да мирувате некое време, но не се воздржувајте премногу долго. Не е здраво да се лишувате од секс.

8. Љубовта не е секогаш подобра од сексот. Некој може да може да живее во брак без секс, но со многу внимание и љубов. Но, ова се многу ретки луѓе. Не дозволувајте никој да ви ја наметнува својата животна филозофија. Ако ви треба секс и не можете да го најдете со вашиот партнер, променете го вашиот партнер на време – немојте да бидете измамени дека нешто ќе се промени.

9. Можеби ќе се заљубите во личноста со која имате секс, но повторно нема да сакате да се врзувате затоа што ја цените својата слобода. Имајте на ум дека сексот автоматски не ве врзува за партнерот (истото треба да го имаат предвид и жените кои сакаат да стапат во брак преку секс.)

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi