Адел ја диктира модата: овој фустан ќе биде летен тренд број 1!

10 мај, 2020
адел

Кога Адел објавува нешто на своите профили, се руши интернетот. По шестмесечната медиумска тишина пејачката конечно ги почести своите фанови со фотографија која предизвика воодушевувања.

Таа се пофали со линијата која ја довела до совршенство и која одлично и стои.

Фустанот во кој позирала ќе биде голем летен хит, па освен лелеавите модели ќе гледаме и модели како оној кој таа го носи.

Пуф ракавите станале актуелни во текот на зимата, но тие нема да се помалку тренди ниту во текот на летната сезона. Со оглед на предимензионираните ракави, фустанот е одличен за привлекување на внимание и прикривање на деловите на телото каде има некој килограм плус.

Единствената замерка на модните критичари за овој фустан е бојата, за која тие советуваат да биде посветла.