„Ако ви завидуваат значи декс сте подобри од нив.“ Незаборавни изјави на Моника Белучи

19 јуни, 2020
asfghjk

Ѕвездата на италијанскиот филм и една од најсексапилните жени на планетата, Моника Белучи, ги инспирира модните дизајнери и филмски режисери и со своите изјави испраќа силна порака. Нејзините зборови ќе ве инспирираат, но и ќе ве насмеат. Ги издвоивме нејзините најимпресивни цитати:

За рамнотежата

“Не знам дали балансот што го постигнав е идеален. Јас не снимам и не работам цело време. Не брзав да имам деца сè додека не бев подготвена за тоа. Се обидувам да го организирам своето време според моите потреби. Не сакам работата да биде приоритетна затоа што децата ми се поважни “.

За храна

“Знам дека не треба да јадам леб и тестенини. Но, што да правам. Мразам забрани. Понекогаш ви треба малку задоволство, нели? Секако е штетно. Но, уште поштетно е да се откажам од сè. Јадам сè, но најмногу ми се допаѓа Италијанска храна. “

За убавината

„Што значи да се биде убав? Не станува збор за биологија – женственоста е одраз на вашиот живот и искуство“.

За годините

„Не би сакала да имам дваесет за ништо на светот. Јас сум многу посреќна сега отколку што бев тогаш. На дваесет години, студирав, се обидував да разберам кој сакав да бидам, страдајќи од несигурност. Сега знам точно што ми треба, и без што Не можам да живеам “

За завист

„Не ги мрази луѓето што се завидливи, затоа што тие признаваат дека си подобар“.

За идеалите

„Треба да се опуштите. На крајот на краиштата, кои сме ние: луди луѓе кои се обидуваат да ја задржат својата рамнотежа на топката, која се врти околу себе со огромна брзина, патувајќи низ универзумот. Кој може да биде совршен во вакви услови?“