Ако жената често глуми ОРГАЗМ, големи се шансите да биде неверна!

12 декември, 2020
zenski-magazin-ljubav-seks-fantastican-mlazni-orgazam-1 (6)
Научниците ја открија тесната врска помеѓу лажен оргазам и неверство. Не е тајна дека жените глумат оргазам. Некои се шегуваат на таа тема, додека други го сметаат за непријатно.

Сепак, најновата студија открива дека постои поврзаност помеѓу лажирање оргазам и изневерување. Да, научниците откриле дека жените кои редовно глумат оргазам имаат поголема склоност кон неверство. Студијата, објавена во списанието „Архиви на сексуално однесување“, дава и поинакво гледиште за потребата на жената да дејствува за да го достигне својот врв. 138 жени и 121 мажи во хетеросексуални односи учествувале во оваа необична студија. Им беа дадени прашања во врска со љубовта, оргазмот, верноста и изневерувањето.


Бројот на пати колку жената доживува оргазам, како и интензитетот на кулминацијата, не влијаеле на склоноста на жената кон неверство, се наведува во студијата. 

Од друга страна, зачестеноста на лажни оргазми може да влијае на верноста, заклучуваат авторите на истражувањето. Нивниот заклучок е: колку повеќе одглумени оргазми - толку е поголема веројатноста дека жената веќе започнала афера и повторно ќе ве изневери. 

Како жените глумат оргазам? 
Постојат две најчести причини за глумење оргазам кај жени: жената не сака партнерот да мисли дека тој не ја задоволил или дека и е доста од сè и таа сака да стави крај на тоа еднаш и засекогаш. Жените велат дека нивните партнери не се задоволни дури и додека не доживеат оргазам, па затоа работат напорно додека не го постигнат тоа. Жените знаат совршено да глумат оргазам, па затоа е скоро невозможно мажите да ја препознаат вистинската кулминација од онаа што заслужува Оскар.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris