Анастасија на вчерашната забава ги пречекуваше гостите во гламурозно издание

4 јуни, 2020
slavlje_povodom_rodjenja_zeljk__245822__photo_E-Stock_caslav_vukojicic

Анастасија Ражњатовиќ, која вчера стана тетка, откако нејзината снајка Богдана се породи и доби син Жељко, беше една од највеселите во текот на прославата која следуваша веднаш по враќањето од болница.

Таа вечерта се појавила во вилата Ражњатовиќ, на Дедиње, кога пристигнувале гостите, а излегла и пред новинарите и фотографите да ги поздрави. Таа успеала да се дотера максимално во необичен розе фустан кој го истакнал нејзиното витко тело. Анастасија во таа прилика им открила на новинарите дека е во контакт со Богдана и дека таа и бебето се добри.

„Се слушнавме, рече дека се е супер, во најдобар ред. Веќе го видела бебето, многу е среќна и возбудена. Сепак јас сум најгорда и највесела вечерва. Цеца е одлично исто“ – рекла расположената Анастасија.