Бидете „непослушни“: НАЛЕПНИЦИ за ГРАДИ- кога сакате да ги зачините работите во спалната соба (ФОТО)

8 август, 2020
Annotation 2020-08-08 132926

Ги обожаваат и Мајли Сајрус, Ники Минаж, Лејди Гага, Дита Вон Тиз и многу други познати личности.

Често се зборува за денешната мода што открива повеќе отколку што открива.

Трендовите се менуваат, а не станува збор само за гардеробата.

Долната облека, а особено оние секси варијанти, се менува од година во година и честопати станува дел од дури и секојдневните стајлинзи.

Затоа што денес, сè е дозволено.

Затоа не е изненадувачки што налепниците за градите се вратија на голема врата.

Еднаш во служба на „униформата“ на циркуските танчари и танчарките во бурлески, а денес како смело модно парче, кое привлекува сè повеќе жени секој ден.

Тие се создадени уште во 1893 година, а за оние кои не знаат за што станува збор, налепниците за брадавиците се ленти или силиконски налепници кои се залепени над ареолата.

Тие се особено популарни последниве години, како дел од фестивалските облеки, кога е дозволено да се бидат покреативен и смел, но нивната улога првенствено беше да ја подигнат температурата, прво на сцената, а потоа и во спалната соба.

Во филмовите и видеата, обично можеме да видиме модели во форма на крст преку градите.

Од друга страна, егзотичните танчерки како Дита Вон Тиз промовираат модели од педесеттите години, како налепници со кристали и реси.

Можете да ги направите и сами, а за оние со подлабок џеб, има и дизајнерски копии. Што и да се, нивната цел е иста – скриени, но сепак слободни гради што самоуверените сопственички сакаат да ги споделат со другите.

Некој би рекол „слобода на градите“ и ние ќе речеме, зошто да не!

Многу дизајнери, како Том Форд, вклучиле налепници како дел од нивните колекции, па ако имате храброст, одлучете се овие парчиња да ги вклучите како дел од вашиот стил.

Оние другите, за кои вакво нешто сеуште е премногу, можат да ги „пробаат“ за заводливо шоу во спалната соба, само за очите на некој близок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris