Бидете внимателни со нив: Ова се луѓето кои се најмногу склони кон измами

6 јуни, 2020
вцџвцџ

Можеби сте очекувале мажи како Џорџ Клуни и жени како Ким Кардашијан, но кога станува збор за прељуба, резултатите се повеќе од изненадувачки

Знаците дека сте со прељубник понекогаш е тешко да се видат, а можеби и не сакате. Но, научниците откриле кои луѓе, според некои статистики, се со поголема веројатност да ве измамат.

Затоа, проценете добро колку е висока личноста која ви се допаѓа, каква е неговата природна боја на коса и каква работа работи …

Високи момци


Интересно истражување од страницата „IllicitEncounters.com“ откри дека мажите повисоки од 177 сантиметри се со двојно поголеми шанси да го измамат партнерот

Љубители на рокенрол


Друго истражување на истиот портал покажа дека дури 41% од прељубниците обожаваат рок музика

Истражувањето на CheaterVille.com открило дека дури 42 проценти од жените кои ги изневерувале своите партнери имаат руса коса. Интересно е што само 11 проценти од жените што изневеруваат имаат црна коса.

Наставници и ИТ професионалци


Кога станува збор за професии, невообичаена студија спроведена од AshleyMadison.com откри дека постои голема шанса една жена што измамила партнер, да се вработи во училиште, односно наставничка, а со истото истражување открило дека мажите кои најверојатно мамат се ИТ професионалци .

Зависници од шопинг


Знак за измама исто така може да биде ненадејна тенденција да се купи еден од партнерите. Истражувањето на Ешли Медисон откри и дека повеќе од една третина од жените обрнуваат поголемо внимание на нивниот изглед кога се впуштаат во измама, а дури 27 проценти од нив имаат тајна кредитна картичка.