Бидете впечатливи ова лето: ЕСПАДРИЛИТЕ повторно во мода, а особено ОВОЈ модел! (ФОТО)

17 јуни, 2020
Annotation 2020-06-17 124352

Платнени, кожни, плетени, со машни и во најразлични бои, изборт е на вас, но еден модел посебно се издвојува.

Еспадрилите на многумина им се еден од најомилените модели на чевли за летно време. Удобни, практични и толку модерни! На пазарот може да се најдат најразлични модели, рамни или со ортопедска пета, полуотворени, на врзување и слично, а за боите и да не зборуваме. Погодни за различни прилики, секојдневни прошетки, одење на работа па дури и за посвечени прилики, на вас е само да го одберете моделот кој најмногу ви се допаѓа.

Акцент на врвот

Класичните еспадрили оваа сезона добија мало поместување во вид на врв кој е нагласен во друга боја. Изгледаат одлично со најразлични комбинации. Инфлуенсерките на социјалните мрежи како и модните познавачи, го одбираат токму овој модел за најразлични случувања па не не чуди што овие обувки се вратија на големата врата.

https://www.instagram.com/p/CBgYn-jK-US/?utm_source=ig_embed

Плетени

За љубителките на посветлите модели од ткаенина, тука се таканаречените плетени еспадрили. Тие доаѓаат во различни модели, а варираат од едноставни спортски ткаенини со тенок ѓон до романтични со висока пета.

Животински принт

Во еспадрилите со животински принт сигурно нема да поминете неприметено, а изборот на ваквите модели е навистина разновиден.

На врзување

Вистинска посластица – еспадрили украсени со траки кои се врзуваат околу нозете. Според предвидувањата на модните познавачи токму овој модел ќе биде хит оваа сезона.

Со панделка

И за крај, романтични, со големи панделки, ќе ја направат секоја комбинација добитна. Најчесто можете да ги најдете од превртена кожа но постојат и полесни памучни варијанти.