Цел Интернет зборува за овој ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: Веројатно сè уште не сте го пробале, а решава еден од НАЈГОЛЕМИТЕ ПРОБЛЕМИ

29 декември, 2020
profimedia-0314810471

Ова сигурно не го знаевте.

Можеби е фактот дека нема поедноставни домашни работи од перење алишта, бидејќи за нас тоа практично се прави со машина за перење… Сепак, честопати се случува алиштата да не мирисаат доволно, да ја изгубат својата боја или д ги извадиме од барабанот со остатоци, трошки и несакани траги на темната облека.

Со сигурност знаете за што зборуваме – ги ставате омилените црни фармерки на перење, а потоа ги извадивте со еден куп ситни бели парчиња. Сепак, постои одличен трик што ќе ви помогне да го спречите тоа, а се што ви треба се влажни марамчиња!

Следниот пат, ставете три влажни марамчиња во машината со валкани алишта пред перење. Кога барабанот ќе почне да се врти, тие ќе ги соберат малите честички кои инаку би завршиле на гардеробата, сето тоа затоа што делуваат како магнети.

Но, треба да имате неколку совети на ум. Пред сè, проверете дали влажните марамчиња се доволно цврсти за да не се распаднат за време на перењето. Ова ќе го знаете обидувајќи се да го раскинете марамчето со рацете – ако не успеете, тоа значи дека тие се погодни за овој трик. Исто така, не заборавајте на мирисот на влажни марамчиња – за да не го собере, користете без мирис или антибактериски.

Друга опција е да ги натопите во омекнувач.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi