Цело време грешевме: За добро водење љубов, потребна е само еден ВЕШТИНА!

5 октомври, 2020
seks

Сите сакаме секс.

И ние се трудиме да уживаме во тоа.

Сепак, се чини дека голем дел од она што го мислиме за сексот е погрешно. Експертите велат дека само едно гарантира вистинско сексуално задоволство – целосна посветеност!

Главните елементи на целосната посветеност на партнерот се фокусот за време на сексуалниот однос, чувството на длабока еротска интимност, добрата комуникација, искреноста и желбата за задоволување.

Неодамнешно истражување покажа дека многу луѓе не обрнуваат премногу внимание на самиот оргазам затоа што сексот може да биде лош со него и покрај тоа.

Повеќе внимание се посветува на т.н. оптимална сексуалност и идејата дека сексот може да биде неисцрпен извор на задоволство без оргазам.

Повеќето од анкетираните парови ја наведоа тоталната посветеност како најважен елемент на сексуалното искуство бидејќи нагласува заемно почитување, прифаќање и нежност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum