Чудотворен напиток од ленено семе: ги исфрла токсините, го топи целулитот, помага при губење на тежината! (рецепт)

16 ноември, 2020
leneno seme

Доколку сакате да изгубите тежина, не заборавајте да го пиете секое утро.

Здравата исхрана и физичката активност се клучот за слабеење, но не е на одмет да си помогнете себе си со мали трикови. Овој напиток од лен е неверојатно моќен и ако со него го започнете секој ден, за одреден временски период нема да имате ниту грам целулит и маснотии.

Лененото семе е богато со витамини, минерали, масни киселини, како и растителни влакна, кои се најодговорни за правилна функција на метаболизмот и слабеење.

Поради својата антиоксидантна содржина, ленот придонесува за распаѓање на масните наслаги и исто така помага да се елиминираат акумулираните токсини и течности.

Лененото семе не одржува сити долго време, го забрзува варењето и го забрзува метаболизмот. Најголемата предност на ленот е тоа што е богат со растителни влакна и сиромашен со јаглени хидрати.

Со здрав начин на живот, овој напиток сигурно ќе ги даде посакуваните резултати.

Еве како се подготвува:

Се препорачува лененото семе  да се меша со јогурт или кефир по ваш избор. Она што е многу важно е во двата случаи да користите мелен лен, како и да се придржувате на размерот од една лажица лен на 100 мл јогурт или кефир.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi